ABOUT

Mówimy „true”,
a Ty powiedz "sprawdzam"

Chcemy być optymistami i wierzyć, że świat zmierza w dobrym kierunku. Jednak gdy czytamy gazety, słuchamy wiadomości, idziemy do sklepu, wykupujemy ubezpieczenie,   idziemy do lekarza, kupujemy jedzenia dla psa, lecimy na wycieczkę, idziemy na wybory i przy każdej innej okazji, zauważamy, że coś jest nie tak…

W każdej sytuacji, w każdym momencie, i z każdym napotkanym człowiekiem włącza nam się uważność: czy aby to na pewno kupujemy to, co chcemy kupić, czy to co jest napisane na opakowaniu, to to samo, co w środku, czy w umowie małym drukiem, dopisano jakąś klauzulę, czy w jedzeniu dla psa nie ma czegoś, czego nie chcemy mu serwować, bo może być szkodliwie i tak dalej, i tak dalej. I zaczynamy myśleć czy z nami coś jest nie tak?

Czy popadamy w manię prześladowczą, że wszyscy chcą nas oszukać, że wszyscy chcą nas zmanipulować, wykorzystać naszą nieuwagę by sprzedać nam coś czego nie potrzebujemy?

Zatem, analizujemy, sprawdzamy i słuchamy, bo faktycznie nie każdy i nie wszędzie nas okłamuje. Jednak dzieje się to tak często, że nie sposób uniknąć podejrzliwości. Bycie przewrażliwionym to jedna możliwość. Druga to przyzwyczajenie się do kłamstwa, akceptowanie go, i być może, korzystanie z niego przeciwko innym tak, jak inni wykorzystują je przeciwko nam. Mamy wrażenie, że drugi wariant wygrywa.

Kłamstwo goni kłamstwo, kolejne manipulacje w reklamie zabierają nam wolność wyboru,

a politycy najwyraźniej uważają, że „kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”.

Zdecydowaliśmy się szukać środkowej drogi. Z jednej strony tworzymy ten blog, który ma za zadanie rozwijać krytyczne myślenie i skłaniać do refleksji. By oszustwo, fake i manipulacja stały się „faux pa”. Z drugiej strony tworzymy markę True™, którą dziś są produkty do pielęgnacji skóry dla mężczyzn. Jesteśmy nieco staromodni w kwestii podejścia do etyki, ale nasze kosmetyki są nowoczesne, oparte na starannie wyselekcjonowanych składnikach i pozbawione fake’u. Na szczęście nie jesteśmy sami. Coraz więcej firm chce działać przejrzyście. Bez fałszywego „PR”. Opierając się na wizji, a nie bezkompromisowej żądzy pieniędzy.

Masz, tak jak my, dość kłamst i fake`u?

Tak, chcę dostawać dwa razy w miesiącu
newsletter z prawdą w dużych dawkach!